Рятувальники КАРС “Київська служба порятунку регулярно займаються прибиранням особливо небезпечних бурульок з будівель, що знаходяться на балансі міста. В середньому прибирання бурульок з невеликої будівлі займає від 3-х годин часу. Як діють рятувальники на викликах такого плану?
1. Прибувають на місце, де потрібно прибрати бурульки.
2. Одягають страхувальну систему.
3. Огороджується та частина тротуару, над якою зчищатимуть бурульки. Перехожих попереджають про проведення прибирання бурульок та контролюють відсутність людей в огороджених зонах.
4. Піднімаються на дах будинку, продивляються безпечний маршрут. Частина дій рятувальників на даху координується рятувальниками знизу завдяки рації. Найбільше часу займає саме правильне прив’язування страховки, щоб у випадку падіння вона спрацювала й рятувальник не травмувався.
5. Видиму частину снігу та бурульок з даху рятувальники зчищають самостійно, ті ж бурульки, що під дахом, зчищаються завдяки координації дій знизу. За потреби викликають вишку, яка піднімає рятувальників на потрібну висоту й крижані утворення збивають остаточно.